ניקוי קולטים

אם גם אתם מוצאים את עצמכם מחכים במשך שעות למים שיתחממו, אם גם לכם נגמרים המים החמים באמצע המקלחת, אם גם אצלכם כבר ברור שלהדליק את הדוד לא יפתור את בעיית המים הקרים – עכשיו דווקא יש פתרון! בואו לגלות הכל על ניקוי קולטים!

קולטי שמש הם למעשה מתקנים עשויים זכוכית חד כיוונית אשר מורכבים על דודי השמש במטרה לקלוט את אור השמש ולהפוך את האנרגיה שלו לאנרגיית חום. קולטי שמש איכותיים הם כאלו אשר מחזיקים שנים רבות, אם כי לא ניתן למנוע את הבלאי הטבעי, שחלקו נובע בעיקר מלכלוך.

 ניקוי קולטים

 בניגוד לבעיות חמורות ובלאי בלתי הפיך של קולטי שמש, הבעיה הנפוצה ביותר היא לכלוך הקולטים. כאשר מדובר בלכלוך בלבד, ניתן לשפר את מצבם בקלות וביעילות באמצעות ניקוי וצביעה.

כיצד ניתן לנקות את קולט השמש?

לא תמיד מדובר בצורך לניקוי יסודי, ולעתים ניתן לערוך את הניקוי באופן עצמאי ואף למנוע לכלוך עתידי. הפעולות הנדרשות לצורך כך הן פשוטות וכוללות:

- עלייה לגג הבניין על מנת לנגב את קולט השמש באמצעות מטלית יבשה, על מנת להסיר את שכבת האבק אשר פוגעת ביעילותם.

- כיסוי קולט השמש בסדין פשוט בימי קיץ חמים וחמסינים קשים, על מנת למנוע את ספיגת החום אשר עשוי לפגוע בפעולת הקולט.

אולם, כאשר מדובר בצורך של ניקוי קולטים ופתיחתם לצורך ניקוי עמוק ויסודי, מומלץ להיעזר באיש מקצוע, על מנת לוודא שלא ייגרם נזק בלתי הפיך לקולט.

ניסיונות עצמאיים לפתיחת הקולטים ללא ניסיון וידע מוקדם עשויה להרוס אותם ולהפוך את העניין ליקר ומסובך יותר כשתאלצו לקנות ולהתקין קולט חדש. לכן אנו בפורטל מחממים מציעים לכם שירות איתור בעלי מקצוע נדרשים, על מנת שתוכלו ליהנות ממים חמים ומפנקים עוד היום!