קולטים סולאריים

אחת המגמות אשר מתחזקות במיוחד בתקופה האחרונה היא ללא ספק המגמה הירוקה. יותר ויותר אנשים מבינים שהסביבה היא המשאב היקר ביותר שיש ברשותנו, ולכן מוכנים לעשות כל שביכולתם על מנת לדאוג לה ולהפוך את חיי היומיום ליותר ידידותיים.

בין עשרות הסופרמרקטים המוכרים מזון אורגני, סוכנויות הרכב המציעות רכבים הפועלים על חשמל וגינות קהילתיות אשר פורחות כמו פטריות (אורגניות, כמובן) לאחר הגשם, ניתן למצוא גם את האופנה החדשה בתחום דודי השמש – קולטים סולאריים.

קולטים סולאריים

כל קולט סולארי בנוי למעשה ממספר שכבות של סיליקון, בדרך-כלל, חלקן טעונות בחלקיקים חיוביים וחלקן בחלקיקים שליליים. במצב בו פוגעת קרינת השמש על קולטים סולאריים המורכבים באופן חיצוני על גג הבית, נוצרת תנועה של אלקטרונים אשר יוצרים זרם חשמלי בתאים הסולאריים.

למעשה, מבטל כל קולט סולארי את הצורך בשימוש בחשמל, דבר אשר יוצר חסכון משמעותי בעלויות, כמו גם שומר על איכות הסביבה בצורה ניכרת. עם ההתעוררות וההכרה בצורך לשמור על הסביבה, החלו יותר ויותר תושבים בארץ לעשות שימוש בקולטים הסולאריים.

כיצד לבחור קולט סולארי יעיל?

 - ישנם סוגים שונים של קולטים, המותאמים לצרכים שונים. קולט סולארי מסיליקון חד גבישי, רב גבישי או עשוי סיליקון אמורפי גמיש. כל אחד מהם נושא תג מחיר שונה, כך שתוכלו לבחור מבין המגוון על פי יכולותיכם הכלכליות.

- שימו לב להתאמת הקולטים להספק ולתפוקת החשמל היומית אשר צפויה לכם. ההספק גדל בהתאם לממדיהם של קולטי שמש והחומר ממנו הם עשויים.

- הקפידו על כך שתקבלו אחריות ארוכה ככל האפשר עבור הקולט שתרכשו. ישנם יצרנים המעניקים 5 שנות אחריות, בניגוד לכאלו המעניקים אף 20 שנים. ככל שירבו שנות האחריות, כך תוכלו להיות בטוחים שאתם מוגנים מפני בעיות ותקלות.

אז אם אתם מעוניינים בקולטים סולאריים, על מנת לעזור ולתרום לאיכות הסביבה, אך גם בשביל לחסוך בעלויות החשמל הביתיות שלכם – אנו מזמינים אתכם להיעזר בשירותי החיפוש והאיתור שאנו בפורטל מחממים מציעים לכם. בעזרתנו תוכלו לקבל את ההצעות הטובות, המקצועיות והמשתלמות ביותר הקיימות בשוק, מצד מתקינים מורשים, טכנאים מומלצים, יצרנים מובילים כגון דודי שמש אמקור ועוד!