התקנת קולטים

דוד השמש שלכם לא עובד כמו בעבר? לוקח לו זמן רב מדי על מנת לחמם את המים שבו? אתם שמים לב שחשבון החשמל שלכם תופח מחודש לחודש? מחפשים פתרון? ייתכן שאתם זקוקים לעזרה של בעל מקצוע עבור החלפת קולטים. בואו ללמוד הכל על החלפה או התקנה של קולטים יעילים!

דוד השמש הבסיסי מורכב מ- 2 חלקים עיקריים: מיכל המים, אשר בו נאגרים המים לשימוש והקולטים, שתפקידם להמיר את אנרגיית השמש לחום. הקולטים בנויים מצינורות נחושת, זכוכית חד כיוונית, אשר אינה מאפשרת לאנרגיית השמש לצאת וממשטחים שחורים, שנועדו לבלוע את קרינת השמש. כל אלו ביחד עוזרים לשמור על החום אשר נוצר עם פגיעת קרני השמש.

התקנת קולטים לדוד שמש

התקנת קולטים היא פעולה החייבת להתבצע על ידי בעל מקצוע מיומן, הן בשל הסיכון הכרוך בעלייה למקומות גבוהים והן בשל הצורה המדויקת בה אמור הקולט להיות מותקן – זווית של 45 מעלות לדרום.

החלפת קולטים

אנשים רבים נאלצים לסמוך על בעלי המקצוע אשר מגיעים לטפל בתקלות הקשורות למתקן החימום או הקולטים. פעמים רבות ממליצים אותם אנשי מקצוע על החלפת קולטים, דבר אשר כרוך בהוצאה כספית נוספת, שאינה תמיד נדרשת. חשוב להבין שישנן מספר דרכים באמצעותן יכול כל אחד להאריך את חיי ותפוקת הקולטים:

  • מומלץ לנקות את הקולטים ואת הזכוכית ממנה עשוי הקולט בצורה חיצונית משאריות אבק, עלים ולכלוך מצטבר. ניתן לעשות זאת באמצעות מטלית יבשה בקלות ובזהירות.
  • שימו לב שמערכת הצינורות שבתוך הקולטים אינה חלודה ושהלוחות הפנימיים צבועים שחור ואינם דהויים.
  • במידה והמים החמים נגמרים תוך מספר דקות במהלך המקלחת, או שלוקח להם זמן רב על מנת להתחמם – ככל הנראה מדובר בתקלה המצריכה את החלפת הקולט. מצב זה מצריך את התערבותו של בעל מקצוע מיומן, אשר יצטרך לבצע את החלפת הקולט הישן, כמו גם התקנת קולטים חדשים.

כיצד לבחור קולטים איכותיים?

  • שימו לב שהקולטים הם מרכז המערכת של המתקן, לכן מומלץ לבחור כאלו אשר עשויים בהתאם לטכנולוגיות החדשניות בתחום.
  • מומלץ לבחור בקולטים איכותיים, עמידים ככל הניתן, צבועים בצורה מלאה ואטומים היטב בזכוכית חיצונית.
  • חשוב מאוד להקפיד על בחירת קולט בעל תו תקן מתאים, אשר מעיד על איכותו ועל תפקודו היעיל לאורך זמן לאחר הקנייה.

נשמע מסובך? זה לא חייב להיות כך! אנו בפורטל מחממים נשמח לאתר עבורכם את בעלי המקצוע הוותיקים, האמינים והמקצועיים ביותר בתחום ולקשר ביניכם בהקדם האפשרי, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות!