דוד שמש שוכב

אתם מעוניינים לשפר את ביצועי דוד השמש שלכם? רוצים להבין מדוע לוקח למים להתחמם זמן רב? מתלבטים איזה סוג של דוד שמש מתאים למבנה ביתכם? במקום להישאר עם סימני שאלה וחוסר הבנה שמביא להוצאות מיותרות, בואו לגלות הכל אודות דוד שמש שוכב לעומת דוד שמש עומד!

פעמים רבות אנו קונים בית או משכירים דירה בעלת דוד שמש אשר מותקן באופן אוטומאטי. לא תמיד הדבר מפריע לנו, נהפוך הוא – הרבה פעמים זוהי ברכה שאיננו צריכים להתעסק עם הדוד עצמו. אולם, לא תמיד אנו מודעים לבזבוז החשמל שאנו יוצרים מבלי להבין את הגורמים האמיתיים לו.

דוד שמש שוכב

דוד שמש אשר מותקן בשכיבה אינו מאפשר התקנה של מאיץ חום, דבר אשר מוריד מהשימושיות שלו, מצריך יותר חשמל (כשמדובר בדוד חשמלי) וגורם למים להתחמם בצורה איטית הרבה יותר. הרעיון הכללי של דוד השמש הוא הפרדה של שני גופי המים – חמים מול קרים. דוד שמש שוכב בנוי מגוף מים אחד בלבד, אשר מבטל את ההפרדה הזו, ולכן מוריד מיעילותו.

דוד שמש עומד

בשונה מהדוד השוכב, בנוי דוד השמש העומד משני גופים, דבר אשר הופך אותו ליעיל יותר וגם חסכוני יותר. המים החמים אשר נוצרים בתוך הדוד מחזיקים זמן רב יותר ומהירות החימום תהיה מהירה ויעילה הרבה יותר.

למרות כל זאת, חשוב להבין שלא תמיד ניתן להתקין דוד שמש עומד ויש לקחת בחשבון את מבנה הבית, הגג והמבנה הארכיטקטוני אשר לא תמיד מאפשר את העמדת הדוד בצורה תקינה ויעילה.

לא משנה באיזה סוג דוד שמש תבחרו, בפורטל מחממים אנו מציעים לכם שירות איתור וקישור עם בעלי מקצוע מובילים בתחום. במקום שתסתבכו עם חיפושים מיותרים, אנו נעשה עבורכם את העבודה בצורה נוחה, יעילה ומהירה!