קולטי שמש

גלו איך להגן על קולטי שמש בדירתכם מפני נזקים!

קל לשכוח מהם מאחר והם לא גלויים לעין רוב הזמן, אך גם קולטי שמש זקוקים להתייחסות מצידינו מדי פעם. כל קולט שמש עלול להינזק קשות מפגעי מזג האוויר (בעיקר בחורף), לסבול מבלאי משימוש של שנים, לכלוך ונזילות. האם אתם יודעים כיצד למזער את הסיכוי לפגיעה בלתי הפיכה בדוד השמש שלכם?

כך תגוננו על קולט שמש גם בחורף וגם בקיץ

מקרה נפוץ בתקופת החורף הוא כאשר קולטי שמש מתעופפים מהגג כתוצאה מסופות עזות. למניעת מצב כזה כדאי פשוט לקשור את הקולט לחפץ כבד מאוד שיונח מתחתיו וימשוך אותו כלפי מטה. יש להפנות דוד שמש כך שיקלוט שמש בצורה מקסימלית. לעומת זאת, בימים בהם יש חום קיצוני, ניתן לכסות את קולט השמש בשמיכה.

תחזוקה שוטפת וניקיון על ידי אנשי מקצוע

שכבות מצטברות של אבק עלולת לפגום ביעילותו של כל קולט שמש. לצורך הסרת אבק, תוכלו להעזר במטלית יבשה. העניין יהיה כרוך כמובן בטיפוס על הגג של בניין המגורים ויש לנקוט בכל אמצעי הזהירות הנחוצים.

בכל מיכל מים מופיעה באיזשהוא שלב גם אבנית. כמו שאת הקומקום החשמלי ואת מכונת הכביסה ניאלץ לנקות מדי פעם מאבנית, כך גם לגבי דודי שמש.

לא כדאי להסתכן בעלייה לגג ובקבלת כוויות ולכן כדאי תמיד לקרוא לאיש מיומן שיעשה עבורכם את העבודה ויציע פתרונות למניעת אבנית. לדוגמא, ייתכן והתקנת צנרת העשויה ברזל תפתור את בעייה האבנית מאחר והיא לא מצטברת עליה בכמויות גדולות.

אם המים באיזור מגוריכם אסורים לשתייה או מלוכלים במיוחד, תוכלו להתקין מסנן שיהפוך את המים הנקלטים לנקיים ומעודנים יותר. כל איש מקצוע המתמחה בדודים ידע להמליץ לכם על תוסף שכזה.

החלפת דודי שמש

גם עם התחזוקה הטובה ביותר, כל דוד סופו להתבלות. בקניית דוד חדש, בידקו היטב את מהימנותו של היצרן, את תקופת האחריות, את המחיר ומה הוא כולל בדיוק. חשוב מאוד כי דודים יעמדו בתקנים מסויימים וכדאי לבקש תעודות מהיצרן המוכיחות כי הדוד תיקני וראוי להתקנה בדירתכם.

קולטי שמש ודודים במחירים מפתיעים!

מעוניינים לקבל מידע נוסף והצעות מחיר לגבי דודי שמש או דודי חשמל? נשמח אם תמלאו את הטופס כאן בעמוד עם מספר פרטים אישיים, בחינם לחלוטין וללא התחייבות מצדכם. כך נוכל לאתר עבורכם את היצרנים והספקים המצוינים ביותר כגון כרומגן ואמקור, שעוסקים ביצור ויבוא דודים במהירות וללא מאמץ!