דוד חשמל

בעלי דירות, יודעים הכול על דודי חשמל?

במדינה שימשית כמו ישראל, בכל דירה ובית חדשים חובה היום להתקין דוד שמש. התקנת דודי שמש כוללת ברוב המקרים גם תוספת של גוף חימום חשמלי, שעלול להתבלות לאחר שנים רבות של שימוש ואז צריך להחליפו באחר. אך מה קורה בדירות ישנות שאין בהם דוד שמש? ואיך מחליפים דוד חשמל שהתקלקל?

יש אנשים שבכל זאת בוחרים להסיר את דוד השמש ובמקומו להתקין דוד חשמל. במקרים אלו, ההמלצה היא למקם את דוד החשמל בדיוק הכין שהיה דוד השמש מה שצפוי לצמצם עלויות.

כך תתקינו דודי חשמל בתוך דירה

בבנייני מגורים שנבנו מלכתחילה עם דוד שמש, ייתכן ותתעורר בעיה להתקין דודים חשמליים בדירה. לצורך העניין תצטרכו להזמין איש מקצוע שייעץ לכם לגבי הוספת גוף חימום חשמלי למים.

כאשר מתקינים דוד חשמלי בדירה, חשוב לוודא שהוא עומד בצורה אנכית ולא מאוזנת. דרך זו מאפשרת לשמור על המים חמים לאורך זמן ממושך יותר. לגבי מיקומו של הדוד, מומלץ מאוד שלא יהיה רחוק מדי מן הברזים כדי לא לגרום לבזבוז מיותר של חשמל.

הכול על דוד חשמל

  • מחירים- דוד חשמלי גדול יהיה גם יותר יקר בדרך כלל. זיכרו גם שהסיפור לא נגמר ברכישת הדוד עצמו. בנוסף יש להשקיע גם בצינורות, הובלה של הדוד, לעיתים יש לפרק דוד מקולקל ישן לפני ההתקנה, התקנת הדוד החדש וכדומה.
  • נפח דוד- בבחירת הנפח יש לקחת בחשבון את מספר הדיירים בבית ואת כמות המים המוערכת שנצרכת מדי יום. למשל, למשפחה גדולה מומלץ לרכוש דוד בנפח של 200 ליטר, בעוד שאם אתם זוג ללא ילדים, סביר להניח שנפח של 80-100 ליטרים יספיק בהחלט.
  • יצרן ואחריות- כדי שהדוד יחזיק כמה שיותר שנים בדירתכם ולא יתקלקל, יש לוודא שהוא עשוי מחומרים איכותיים. לכן, כדאי לרכוש אותו אך ורק אצל יצרן אמין שעומד בכל התקנים וגם חושף בפניכם את כל התעודות לכך.
  • התקנת דודי חשמל- לא רק על היצרן לעמוד בתקנים אלא גם על ההתקנה להיעשות בדיוק על פי התקן והחוק בצורה שלא תגרום לשום סיכון שהוא עבור דיירי הבניין. המתקין צריך להיות מורשה לכך ועדיף שיעבוד בשיתוף פעולה עם היצרן, כך תוכלו לקבל אחריות מקיפה על הכול ולהיות רגועים.

מה תשאלו את המתקין?

  • במידה ויש לכם דוד ישן שיש לפנותו מן הדירה, כדאי שתעדכנו את המתקין בפרטים לפני שהוא מגיע אליכם. תארו לו את גודלו ואת משקלו המוערך כדי שיערך בהתאם ולא יהיה מופתע כשיגלה כמה הוא כבד וירצה להעלות לכם את מחיר ההתקנה.
  • עדכנו את המתקין לגבי דרכי הגישה למיקום של הדוד החדש- האם מדובר במדרגות המובילות לקומה גבוהה מאוד, איזור קרקע או מעלית?

כשיסיים המתקין את עבודתו, הפעילו את הדוד ווודאו שהמים אכן מתחתמים ובאיזה קצב פחות או יותר. זיכרו לקחת את תעודת האחריות.

מעוניינים בפרטים נוספים על התקנת דודי חשמל? רוצים לרכוש אך ורק מוצרים איכותיים של חברות כגון אמקור וכרומגן? מלאו את הטופס הקצר אצלנו בפורטל מחממים ונפנה אליכם משווקים, יצרנים וספקים אמינים בתחום הדודים, במהירות וללא התחייבות!